Nybegynneropplæring i orientering / Trening

Postet av Vallset/Stange, OL den 13. Mai 2020

Nybegynneropplæring i orientering 

Har du lyst til å sjekke ut hva orientering går ut på? Kanskje du har prøvd deg på orientering før, men er litt rusten? Kanskje du har prøvd stolpejakt eller tur-orientering og har lyst på mer? Førstkommende lørdag har du mulighet. Da starter vi opp med nybegynneropplæring.  Her blir det en liten oppfrisking av det viktigste før det bærer ut i skogen. Det vil bli en enkel innføring i hva orientering er, karttegn, bruk av kompass mm. Vil foregå utendørs.


Trening

Det blir også oppstart av treninger for de som har vært med før. Det finnes løyper for alle, fra de enkleste nybegynnerløypene til krevende løyper for erfarne løpere.


Oppmøtestedet er i skogkanten nedenfor Ile i Stange vestbygd. Se kartutsnitt.

Ta med: drikke, sko som tåler å bli våte og skitne, klær etter vær og ambisjoner.


Tidspunkter

Pulje 1: kl 12, for nybegynnere

Pulje 2: kl 14, for de som trenger oppfriskning


Påmelding for alle som har tenkt å være til stede denne dagen (foreldre, nybegynnere, klubbens løpere og medhjelpere/instruktører). Vi må vite hvor mange som er til stede i fht smittevern.Påmelding kan skje på tekstmelding til 48264976, e-post til lenejordheim@hotmail.com eller med kommentar under facebook-saken. Påmelding innen fredag kl 19.


0 Kommentar

Turorientering for 2020 i gang.

Postet av Vallset/Stange, OL den 16. Apr 2020

Turene i Brynsåsen, Starberget, Tangen Øst og Stange sentrum er klare. Du finner informasjon og kan laste ned kart her:
Turorientering OL Vallset/Stange0 Kommentar

Informasjon turorientering 2020.

Postet av Vallset/Stange, OL den 16. Apr 2020

Det planlegges i år poster i følgende områder:

  • Brynsåsen sør i Romedal
  • Stange sentrum
  • Starberget i Vallset
  • Tangen øst

Turene publiseres fortløpende etter som de blir klare. I skrivende stund er turene i Brynsåsen, Starberget og Stange sentrum klare. 

Kartet i Stange sentrum er en såkalt «grønn tur» der alle postene kan tas til fots, med sykkel, barnevogn el.l.

På grunn av arbeidsmengde i forhold til antall solgte konvolutter har vi i år besluttet å ikke tilby salg gjennom de vanlige utsalgsstedene. Vi oppfordrer til å prøve utskrift hjemme. Dette er i tråd med retningslinjer fra NOF om å unngå kjøp via utsalgssteder og reduserer smittefaren.Turene er som tidligere år gratis å laste ned gjennom 

http://turorientering.no/olvallsetstange/ 

Alle kan nå registrere kodene sine på nett (http://turorientering.no/olvallsetstange/ ). Dette gjelder selv om du ikke har eget kontrollkort - og det gjelder alle familiemedlemmer som har vært med å finne postene.

Vanskelighetsgraden varierer. «Grønne poster» – ser ikke noe annerledes ut enn andre tur-o-poster, men er poster som er enkle å finne og lett tilgjengelige. Disse er spesielt nevnt i beskrivelsen av turene. De øvrige postene er noe vanskeligere. Vi ønsker deg mange fine turer på leting etter årets tur-o-poster. Og skriv gjerne litt om turene dine i turbloggen!

Har du spørsmål til postene/ plasseringen eller mener det er poster som er borte, tar du kontakt med Arnstein Dale ard@norconsult.no eller Morten Lillejordet byggmester.lillejordet@gmail.com.

O-laget Vallset/Stange er en klubb som har aktive medlemmer i alle aldersgrupper, men ønsker oss gjerne flere! Se klubbens hjemmeside: http://vallsetstange-ol.idrettenonline.no/, eller følg oss på vår Facebook-side.0 Kommentar

Velkommen til hyggekveld.

Postet av Vallset/Stange, OL den 16. Okt 2019

Se hele invitasjonen i vedlegget:

Hyggekveld høst 19 (1).pdf


0 Kommentar

Klubbmesterskapet 2019. Torsdag 5. September

Postet av Vallset/Stange, OL den 30. Aug 2019

 

Samlingsplass: Flystripa, Flyplassvegen i Løten. Se markør i kartet.

Første start: Kl. 18.00. 

Kart/terreng: Mosjømarka.

Påmelding: Påmelding skjer ved frammøte.

 

Det kåres klubbmestere i følgende klasser/løyper:

Ca. 5 km:        H17, H35, 

Ca. 4 km:        D17, D35, H15-16, H45, H55.

Ca. 3 km:        D13-14, D15-16, D45, D55, H13-14, H65

Ca. 2,5 km:     D10-12, H10-12

 

Øvrige klasser:

Ca. 2,5 km:     D13-16C, D17C, H13-16C, H17C.

Ca. 2,0 km:     D10-12N, D13-16N, D17N, H10-12N, H13-16N, H17N.

 

Vel møtt!

 


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline