Treningsløp med sommeravslutning.

Postet av Vallset/Stange, OL den 19. Jun 2019

Det blir treningsløp med sommeravslutning på badeplassen ved Harasjøen torsdag 20. Juni kl 17.30. 

Ta med drikke. Vi holder pølser og grill. På grunn av grilling vil vi gjerne ha påmelding på : 

https://www.facebook.com/events/2476609999233758/?ti=icl

eller SMS til Bodil (942 77 491). Vi tar med telt pga litt ustabilt vær! Informasjon turorientering 2019.

Postet av Vallset/Stange, OL den 3. Jun 2019

turorientering.no ligger flere turer som kan lastes ned direkte fra internett i tillegg til de tradisjonelle tur-o-konvoluttene som kan kjøpes på visse utsalgssteder. 

Pr. 1. juni er nettløsningen for turorientering ved O-laget Vallset/Stange klar. 

Konvoluttene med kart er tilgjengelige på følgende utsalgssteder, fra og med 7. juni:

 • Bensinstasjonen i Romedal sentrum
 • Joker i Vallset
 • Stangehallen
 • HHT-butikken på Hamar

Det ligger i år poster i følgende områder: 

 • Brynsåsen
 • Stange sentrum 
 • Tangen øst 
 • Fossberget i Vallset

Kartet i Stange sentrum er en såkalt «grønn tur» der alle postene kan tas til fots, med sykkel, barnevogn o.l.

Alle kan nå registrere kodene sine på nett (http://turorientering.no/olvallsetstange/ ). Dette gjelder selv om du ikke har eget kontrollkort - og det gjelder alle familiemedlemmer som har vært med å finne postene. 

Vanskelighetsgraden varierer. «Grønne poster» ser ikke noe annerledes ut enn andre tur-o-poster, men dette er poster som er enkle å finne og lett tilgjengelige. Disse er spesielt nevnt i beskrivelsen av turene. De øvrige postene er noe vanskeligere. Vi ønsker deg mange fine turer på leting etter årets tur-o-poster. Og skriv gjerne litt om turene dine i turbloggen!

Har du spørsmål til postene/ plasseringen eller mener det er poster som er borte, tar du kontakt med Arnstein Dale arnstein.dale@norconsult.no eller Ragnhild Skogsrud ma-narum@online.no.

O-laget Vallset/Stange er en klubb som har aktive medlemmer i alle aldersgrupper, men ønsker oss gjerne flere! Se klubbens hjemmeside: http://vallsetstange-ol.idrettenonline.no/, eller følg oss på vår Facebook-side.

Betaling for tur-O 2019: 

Kr. 100 til Bankkonto 1815 22 07510 eller VIPPS til OL Vallset 

Se vedlegget:

Tur-o 2019 beskrivelse.pdf
Turorientering for 2019 klar.

Postet av Vallset/Stange, OL den 3. Jun 2019

Turorienteringstilbudet 2019 omfatter følgende områder (kart i parentes):

 • Stange sentrum
 • Tangen øst
 • Brynsåsen i Romedal 
 • Fossberget i Vallset

På turorientering.no ligger flere turer som kan lastes ned direkte fra internett i tillegg til de tradisjonelle tur-o-konvoluttene som kan kjøpes på visse utsalgssteder. Pr. 1. juni er nettløsningen for turorientering ved O-laget Vallset/Stange klar. 

Kartet i Stange sentrum er en såkalt «grønn tur» der alle postene kan tas til fots, med sykkel, barnevogn o.l. Konvoluttene med kart for alle 4 områder er nå tilgjengelige på følgende utsalgssteder, fra og med 7. juni:

 • Bensinstasjonen i Romedal sentrum
 • Joker i Vallset
 • Stangehallen
 • HHT-butikken på Hamar

Alle kan nå registrere kodene sine på nett (http://turorientering.no/olvallsetstange/ ). Dette gjelder selv om du ikke har eget kontrollkort - og det gjelder alle familiemedlemmer som har vært med å finne postene. 

Vanskelighetsgraden varierer. «Grønne poster» ser ikke noe annerledes ut enn andre tur-o-poster, men dette er poster som er enkle å finne og lett tilgjengelige. Disse er spesielt nevnt i beskrivelsen av turene. De øvrige postene er noe vanskeligere. Vi ønsker deg mange fine turer på leting etter årets tur-o-poster. Og skriv gjerne litt om turene dine i turbloggen!

Har du spørsmål til postene/ plasseringen eller mener det er poster som er borte, tar du kontakt med Arnstein Dale arnstein.dale@norconsult.no eller Ragnhild Skogsrud ma-narum@online.no.

O-laget Vallset/Stange er en klubb som har aktive medlemmer i alle aldersgrupper, men ønsker oss gjerne flere! Se klubbens hjemmeside: http://vallsetstange-ol.idrettenonline.no/, eller følg oss på vår Facebook-side.

Betaling for tur-O 2019: 

Kr. 100 til Bankkonto 1815 22 07510 eller VIPPS til OL Vallset Finn-fram-dag på Balberg ved Store-Ree torsdag 30. mai fra kl 12.

Postet av Vallset/Stange, OL den 27. Mai 2019

OL Vallset / Stange ønsker velkommen til Finn-fram-dag på Balberg ved Store-Ree torsdag 30. mai fra kl 12. Arrangementet er åpent for alle og koster ingen ting. Det vil bli gitt enkel opplæring om kart og kompass. Deretter blir det mulighet for å prøve seg på en enkel løype i skogen.

Håper så mange som mulig av klubbens løpere kommer – spesielt de som har vært med på nybegynner kurs! Det blir også vanlige treningsløyper - og kanskje en EKT-løype og VM-labyrint?  Vollen på Balberg egner seg også til andre leker og aktiviteter, feks kubb, krokket, hesteskokast osv. Ta gjerne med noe!

Vi satser på bra vær og fyrer opp grillen! Ta med det dere vil ha selv.

Vel møtt!Nybegynner-opplegg og et par litt lengre treningsløyper i Brynsåsen.

Postet av Vallset/Stange, OL den 20. Mai 2019


Torsdag 23. mai kl 18.00 blir det nybegynner-opplegg og et par litt lengre treningsløyper i Brynsåsen. Fine løyper også for dere som har vært med på kurs tidligere år! Merket med o-poster fra Romedal sentrum.Levert av IdrettenOnline